Technologie čištění Qleen

Již od roku 2008 zabezpečujeme komplexní čistící servis FV panelů a budov s systému PuraQleen, který získal prestižní Evropskou cenu za originální inovace.

Celé kouzlo této technologie spočívá v demineralizaci vody, která je založená na iontové výměně. Tato technologie má stoprocentní účinnost, což znamená, že voda na výstupu z Qleenu je naprosto čistá – bez jakýchkoliv minerálů. Což znamená, že plocha mytá demineralizovanou vodou je naprosto čistá.

Jedna z největších výhod je dosah tohoto systému – ze země, bez využití lešení či plošiny, jsme schopni se dostat neomezeně do výšky 25 – 30 m. Což znamená, že nedochází k žádnému omezení provozu. Námi používaný systém PuraQleen Profi má vlastní baterii, díky které nevyžadujeme přístup k elektrické energii. Navíc je vybaven čerpadlem, což znamená, že nepoutřebujeme k naší práci ani přístup k vodovodnímu řádu.

 

Systémem Qleen lze snadno a spolehlivě čistit:

 

Systém Qleen umožňuje čištění fotovoltaických panelů. Ekologickým způsobem je zbavíme všech běžných nečistot, a to i v méně dostupných místech. Speciální čištění fotovoltaických a solárních panelů je nutné, protože vítr a déšť odnesou jen část znečištění a na modulech se usadí další prach. To vytváří trvalou situaci znečištění a samoočista bez péče vlastníka nemůže existovat. 

V kombinaci s dalšími technologiemi využíváme systém Qleen k čištění fasád a opláštění domů. Pohodlně, rychle a bez narušení okolí jsme schopni vyčistit i silně znečištěné fasády.

Další způsob, kde lze velice efektivně uplatnit systém Qleen je mytí oken, kde lze díky využití demineralizované vody velice rychle umít i výškové budovy, či autosalony.

Qleen je velice univerzální, lze tedy využít i mimo tři výše zmíněné činnosti, můžeme tedy velice rychle a bez omezení čistit protihlukové stěny v okolí cest a dálnic, autobusové zastávky, či skleněné stříšky zimních zahrad.

Galerie